Menu Zamknij

Veturilo w Rembertowie wraca!

Veturilo w Rembertowie powraca!
Przetarg na obsługę Veturilo na lata 2023-2028 został rozstrzygnięty.
więcej Szczegółów na TUTAJ
W odpowiedzi na nasze pismo o informacje publiczną dostaliśmy odpowiedz, że po rozstrzygnięciu przetargu do Rembertowa wrócą rowery Veturilo w następujących lokalizacjach:
 1. Al. Komandosów
 2. Czerwonych beretów/Frontowa
 3. PKP Rembertów Cyrulików
 4. PKP Rembertów Marsa
 5. Rondo Fieldorfa
Veturilo w Rembertowie

W obsłudze będzie pare zmian

 • Rezygnacja z terminali komputerowych
 • Nowe totemy informacyjne w 5 językach ustawione przy stacjach
 • Rezygnacja też z elektrozamków Stojaki będą standardowe ("odwrócone U"), bez elektrozamka
 • Zamiast tego każdy rower będzie posiadał unieruchamiającą go blokadę na koło oraz odbiornik GPS.
 • Stojaków będzie tyle, ile rowerów, czyli 3000.
 • Za dodatkową opłatą osoba będzie mogła zwrócić rower w dowolnym miejscu.
286723875_549692856817488_3910078247105221885_n

     Nawiązując do wniosku o udostępnienie informacji publicznej z 10 maja bieżącego roku w sprawie przetargu na rowery Veturilo 2003-2028 w Warszawie , Zarząd Dróg Miejskich informuje że planowane lokalizację stanowią załącznik do opisu przedmiotu zamówienia które wraz ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia są dostępne pod linkiem LINK. Należy zaznaczyć że przetarg jest w toku więc wskazane stację powstaną O ile uda się go rozstrzygnąć i podpisać umowę .

     W dzielnicy Rembertów planowane w to są stacje WRP w następujących lokalizacjach : al. Komandosów, Czerwonych Beretów/Frontowa , PKP Rembertów - Cyrulików , PKP Rembertów - Marsa , Rondo Fieldorfa . Ze względu na ograniczony Budżet przeznaczony na realizację projektu , uniemożliwiający zwiększenie liczby stacji Veturilo , wystąpiliśmy pismo do wszystkich urzędów dzielnic m.st Warszawy z informacją że w opracowanej dokumentacji przewidzieliśmy możliwość skorzystania z prawa opcji w ramach nowej umowy w wybranym trybie przetargu z operatorem Veturilo . Konstrukcja nowej umowy zapewnia Warszawie opcję do kupienia do 2500 rowerów , czy to w ramach „stacji dzielnicowych” , czy w wyniku decyzji miasta .

     Jednocześnie wskazujemy że lokalizacje stacji WRP , funkcjonujące w ramach naszej umowy , będą w znacznej mierze pokrywały się z obecnym kształtem systemu .

     Wspomniane prawo opcji będzie umożliwiało rozszerzenie systemu Veturilo o dodatkowe stacje i rowery w ramach środków budżetowych zainteresowanych jednostek Miejskich w trakcie realizacji kontraktu. Uruchomienie i włączenie do systemu dodatkowych stacji będzie możliwe po zabezpieczeniu przez jednostki (np . Urzędy Dzielnic m.st Warszawy) odpowiedniej kwoty  w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz po dopełnieniu obowiązku formalno-prawnych .

     Dodatkowo Pragniemy poinformować , że w ramach zamówienia podstawowego system WRP Veturilo będzie składał się z 300 stacji rowerowych , rozlokowanych na terenie m.st wraz pompkami rowerowymi , a także będzie wyposażone w 2700 rowerów standardowych , 300 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym oraz 30 tandemów . Każdy z punktów wypożyczeń (stacji) będzie składać się ze zwykłych stojaków o kształcie tzw . „odwróconego U„ , które pozwalają na stabilne oparcie ramy roweru . Stojaki będą standardowe , bez elektrozamka , który obecnie trzyma rower w stacji . Zamiast tego , każdy rower będzie posiadał unieruchamiającą go blokadę na koło oraz odbiornik GPS . Sama stacja też będzie wyposażona w GPS , co pozwoli określić „obszar stacji”, w którym należy zwrócić rower . Za dodatkową opłatą osoby korzystające z systemu będą mogły to zrobić w określonym obszarze zwrotu , oczywiście z zachowaniem pewnych zasad i przy poszanowaniu przepisów ruchu drogowego oraz regulaminem WRP. To dodatkowa możliwość przewidziana jako uzupełnienie modelu opartego na stacjach .

     System ma być uruchomiony do końca pierwszego kwartału 2023 r . Nie jest podpisana umowa , więc nie znamy konkretnej daty montażu stacji .

Projekt Rembertow 🟡🔴🟢