Menu Zamknij

Projekt Rembertów w DKDS Rembertowski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Projekt rembertów jako czlonek DKDS Rembertów chce zaprosić Państwa do uczestnictwa w wydarzeniu Rembertowski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Zaczynajac od 16 wrzesnia 2022 rozpoczynamy Rembertowski Tydzień zrównowazonego transportu! DKDS do którego przynalezymy roplanował w dniach 16-21 sykl publikacji oraz wydarzeń na który serdecznie zapraszamy!

16 Września

REMBERTOWSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU
Chcemy państwu przedstawić wyjaśnienie znaczeń słów: Mobilność w warunkach cywilizacyjnych XXI wieku.
Do podstawowych wyzwań współczesnej polityki transportowej należy zmniejszenie udziału środków transportu indywidualnego w strukturze przewozów, czyli redukcja liczby samochodów osobowych wykorzystywanych jako podstawowy środek transportu”. – "MOBILNOŚĆ W AGLOMERACJACH PRZYSZŁOŚCI „Nowe koncepcje mobilności a polskie aglomeracje” Dr Jakub Zawieska.
Rembertowski Tydzień Zrównoważonego Transportu
Rembertowski Tydzień Zrównoważonego Transportu
„Zrównoważona mobilność miejska dotyczy przede wszystkim zagadnień transportu publicznego, ruchu pieszych i ruchu rowerów, intermodalności transportu, mobilności door-to-door, bezpieczeństwa, transportu drogowego, logistyki miejskiej, zarządzania mobilnością i inteligentnych systemów transportowych. Koncepcja zrównoważonej mobilności miejskiej polega na:
 • działaniach, które prowadzą do tworzenia systemów transportowych, spełniających potrzeby wszystkich użytkowników systemów transportowych miast,
 • równoważeniu i zaspokajaniu potrzeb transportowych,
 •  integracji środków transportu,
 •  zapewnieniu zrównoważonego rozwoju miast,
 •  optymalizacji kosztów,
 •  zwiększaniu stopnia wykorzystania istniejącej infrastruktury transportowej i usług transportowych.
Do najważniejszych zamierzeń mobilności miejskiej należy zaliczyć:
 • zapewnienie wszystkim obywatelom opcji przemieszczania się, które umożliwiają dostęp do kluczowych celów podróży i usług,
 • poprawę wydajności i efektywności kosztowej transportu osób i towarów,
 • redukcję zanieczyszczenia powietrza i hałasu, konsumpcji energii i emisji gazów cieplarnianych,
 • poprawę stanu bezpieczeństwa,
 • wzrost atrakcyjności i jakości środowiska miejskiego z korzyścią dla mieszkańców, gospodarki oraz społeczności jako całości.”
”ZARZĄDZANIE INNOWACYJNE W GOSPODARCE I BIZNESIE NR 2(33)/2021” Jerzy Janczewski, Danuta Janczewska „Zrównoważona mobilność miejska – dobre praktyki

18 Września

Masa 22 Reportaż Rembertów Bezpośrednio:

Wczoraj w MASA'22 pojechało 100 osób, wykręciliśmy 10 km ulicami Rembertowa. Najmłodszy uczestnik miał 3,5 roku, ale umie już jeździć na rowerze od 2 lipca. Najstarszy... a czy to ważne
Od rana patrzeliśmy w niebo. Będzie lało czy nie będzie? Będzie okienko pogodowe, czy nie? Było Na godzinę przed startem wyszło słońce. Co nie zmieniało faktu, że martwiliśmy się frekwencją. Był moment, że za dziesięć trzynasta, było więcej policji niż uczestników. W oczekiwaniu Izabela Kowalska zbierała podpisy poparcia dla budowy drogi rowerowej na Strażackiej, nikt nie odmawiał, w końcu po to głównie się spotkaliśmy. O 13.15 ruszyliśmy. Przejazd był jak zwykle spokojny, bez większych przygód. Chociaż zdarzały się spadające łańcuchy lub zwykłe zmęczenie u najmłodszych. Widząc sunący przez Rembertów peleton, czujesz, że w grupie siła!
A co na mecie? Tu to się działo! Funkcję mistrza ceremonii przyjął Marcin Płonka. Gadaliśmy, śmialiśmy się było jak to bywa na imprezach RB, po sąsiedzku, gdy Marcin losował fanty, emocje sięgały zenitu.  Kto miał ochotę mógł wypróbować rowery elektryczne prezentowane przez Krossa. Umówiliśmy się na następną Masę na wiosnę! Mamy już na nią kilka pomysłów.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację.
306669340_7896685333734739_7972174619375153634_n
Źródlo: https://www.getyourguide.pl/hel.../helsinki-tramwaj-t397697/
https://www.divercitymag.be/.../mobility-stokholm-new.../ Stockholm Station © Foster + Partners
https://globedu.pl/halo-tu-londyn-zwiedzamy-city-of.../
https://warsawtour.pl/owarszawie/...
Źródlo: https://www.getyourguide.pl/hel.../helsinki-tramwaj-t397697/ https://www.divercitymag.be/.../mobility-stokholm-new.../ Stockholm Station © Foster + Partners https://globedu.pl/halo-tu-londyn-zwiedzamy-city-of.../ https://warsawtour.pl/owarszawie/...

19 Września

W ramach trwającego Rembertowskiego Tygodnia Równoważenia Transportu (RTRT) chcemy przekazać parę informacji.
W roku 2021 Sustainable Mobility Index
Stworzyło ranking miast z najbardziej zrównoważonym transportem miejskim podczas oczekiwania na ranking roku 2022 chcielibyśmy zaprezentować Państwu czołówkę miast:
 1. Helsinki z wynikiem 42,30
 2. Sztokholm z wynikiem 41,00
 3. Londyn z wynikiem 40,00
 4. Warszawa z wynikiem 37,00

21 Września

W imieniu Stowarzyszeń zrzeszonych w DKDS-Rembertów i uczestników Masy Rowerowej dziękujemy bardzo Panu Michałowi Marczukowi i Panu Konradowi Roczeniowi za przygotowanie pokazu rowerów elektrycznych i zorganizowanie dnia bezpłatnych porad dot. bezpiecznej eksploatacji rowerów oraz ufundowanie nagród dla uczniów rembertowskich szkół, zwycięzców w konkursie "Zaprojektuj wycieczkę rowerową " z okazji Rembertowskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju.
Dziękuję również Panom za profesjonalizm, kompetencje i otwartość w zakresie eksploatacji pojazdów bez emisyjnych.
Współpraca z Panami była przyjemnością, polecamy się na przyszłość.

Przewodniczący DKDS-Rembertów
Włodzimierz Kasprzycki

Członkowie Prezydium DKDS
Elżbieta Kochańska
Kamil Staruch
Maciej Ciulkin
308340274_126499506817922_437682670201713071_n
305602976_125743516876917_9033492059031330312_n

Dodatkowo DKDS przeprowadza również Konkurs w Rembertowskich szkolach. Jego Tamatyka to "Zaprojektuj trasę wycieczki rowerowej po Rembertowie i okolicach,

Projekt powinien zawierać opis trasy oraz atrakcji, a dodatkowo mile widziane (oraz dodatkowo oceniane) są prace graficzne, więc goroąco zachecamy do dołączania grafik, map, rysunków itp.

Prace nalezy złozyc do Wydziału Obslugi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Rembertów do 15 października tego roku. Prace powinny byc zapakowane w koperte opisaną "Konkurs DKDS"

Na zwycieców czekaja ciekawe nagrody!