Menu Zamknij

Nowy parking „Parkuj i Jedź” !?

Nowy parking „Parkuj i Jedź” !? Jakie plany?

Tak, coraz bliżej, ale w sąsiedniej Wesołej

Zarząd Transport Miejskiego ogłosił przetarg na przygotowanie kolejnych dokumentów przybliżających do wybudowania parkingu „Parkuj i Jedź” w Wesołej.

W porozumieniu z Urzędem Dzielnicy Wesoła, ogłoszono przetarg na opracowanie karty informacyjnej wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia oraz studium wykonalności parkingu „Parkuj i Jedź” przy stacji kolejowej Warszawa Wesoła.

Parking planowany jest na terenie ograniczonym ulicami Okuniewską, 1. Praskiego Pułku, w sąsiedztwie stacji kolejowej. Docelowo w tym miejscu planowane są także przystanki i pętla autobusowa. Zgodnie z koncepcją architektoniczną, planowany jest budynek pięciokondygnacyjny z 3️10 miejscami postojowymi, w tym 13 dla osób z niepełnosprawnościami, 5️ dla osób współdzielących podróże oraz 4️ dla samochodów elektrycznych.

Nowy parking „Parkuj i Jedź”
Nowy parking „Parkuj i Jedź”

Nowy parking „Parkuj i Jedź”:

Zaplanowano także stojaki rowerowe i dwie strefy Kiss and Ride. Wjazd i wyjazd z parkingu zaprojektowano z planowanej w ramach budowy tunelu pod torami kolejowymi ulicy łączącej ronda na ulicy 1. Praskiego Pułku i Okuniewskiej.

Z parkingu bezpłatnie będą mogli z niego korzystać posiadacze ważnych biletów długookresowych: dobowych, 3-dniowych, 30-dniowych, 90-dniowych oraz biletu seniora, a także osoby posiadające dokument uprawniający do bezpłatnych przejazdów środkami transportu publicznego.

Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu mają czas na złożenie ofert do 27 lipca do godz. 12.00. Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie przygotowanie wymaganych dokumentów w ciągu trzech miesięcy od podpisania umowy.

Elewacja budynku ma nawiązywać do charakteru dzielnicy, której znaczna część to obszary zielone i leśne. Część elewacji zostałaby wykonana z części zielonych jak liście, paneli aluminiowych, a inna z drewnianych żaluzji symbolizujących gałęzie i pnie drzew.

Nowy parking „Parkuj i Jedź”w Rembertowie. Co dalej?

W tym celu postanowiliśmy zadać pytania do ZTM oraz Dzielnicy Rembertów wraz z Rada Dzielnicy Rembertów.

  • Czy i jakie kroki zostały poczynione w sprawie budowy parkingu „Parkuj i Jedź” w Rembertowie?
  • Jakie miejsca w nowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego terenu „Centrum Rembertowa” zostały wyznaczone na realizacje tego przedsięwzięcia?
  • Jakie firmy mieszczą się na docelowym miejscu parkingu „Parkuj i Jedź” w Rembertowie oraz na jaki okres czasu są przewidziane dzierżawy tego terenu?
  • Kiedy planowana jest budowa parkingu „Parkuj i Jedź” w Rembertowie?
  • A może Wy zauważacie jakiś problem, a może chcecie po prostu o coś zapytać?
Nowy parking „Parkuj i Jedź”

Zapraszamy do kontaktu.

projektrembertow@gmail.com

lub na czat na FB