Menu Zamknij

DKDS Remberetów - Sprostowanie

Jak zapewne wiecie a jeżeli nie to Projekt Rembertów działa w Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego ( DKDS Rembertów ).

Mając na uwadze ostatnią publikacje na fb tj. z dnia 05-07-2022 o godz. 21:44 jednego z członków DKDS tj. Pana Witolda Potęga z Klubu Przyjaciół Rembertowa w sprawie Rembertowskiego Tygodnia Równoważenia Transportu (RTRT), pragniemy Państwu sprostować i przedstawić parę faktów w tej sprawie a resztę ocenicie sami.

Na komisji DKDS Pan Witold Potęga z Klubu Przyjaciół Rembertowa zainicjował organizację  RTRT w dniach 16-22 Września i wszyscy bez uwag  go poparliśmy. Aby przyspieszyć pracę DKDS postanowiliśmy przygotowanie draftu Uchwały wraz z załącznikiem pełnego planu RTRT. Dnia 30 Czerwca Pan Włodzimierz Kasprzycki Przewodniczący DKDS przesłał do wszystkich członków komisji (szkic, zarys) przedstawiony przez Pana Witolda uchwały w informacją, że prosi o przesyłanie uwag i propozycji do dnia 4 lipca br.

DKDS Rembertów
DKDS Rembertow

DKDS Rembertów - o co cały szum?

Wraz z Kamilem Staruchem przygotowaliśmy i przesłaliśmy do wszystkich członków komisji naszą propozycję treści Uchwały, uwagi i propozycję zmian w przedmiotowym szkicu.

Pomijając fakt, że owy szkic nie miał nic wspólnego z Uchwałą a raczej propozycjami co danego dnia Pan Witold proponuje by zrealizować w trakcie RTRT.

Poniżej zamieszczamy nasze propozycję załącznika do uchwały w którym to przedstawiliśmy propozycję realizacji zadań przez Urząd Dzielnicy Rembertów w trakcie trwania RTRT.

W zdjęciach zamieszczamy również plan Pana Potęgi.

Nasze propozycję wydarzeń w RTRT

Dzień pierwszy – 16 września (Piątek) – Mobilność w warunkach cywilizacyjnych XXI wieku – wyjaśnianie znaczeń słowa – cykl publikacji (5 publikacji co 2h) w mediach społecznościowych Stowarzyszeń Członkowskich DKDS oraz Urzędu Dzielnicy .

Dzień drugi – 17 września (Sobota) – Rajd Rowerowy

Dzień trzeci – 18 września (Niedziela) – Równoważenie transportu – ilustracje przykładów miejskiej urbanistyki z miast uznawanych za najprzyjaźniejsze mieszkańcom z opisem kluczowych rozwiązań. – cykl publikacji w mediach społecznościowych Stowarzyszeń Członkowskich DKDS oraz Urzędu Dzielnicy

Dzień czwarty – 19 września (Poniedziałek) – ?? (Propozycję innych członków)

Dzień piąty – 20 września (Wtorek) – Prezentacja wyników szkolnych konkursów, przeprowadzanych w szkołach do 18 września, których celem będzie a) odkrywanie potencjalnych tras spacerowych i rowerowych dla mieszkańców Rembertowa.

Dzień szósty – 21 września (Środa) –– Spotkanie z ekspertem ds. Urbanistyki i Planowania Przestrzennego (Proponujemy doktora Roberta Łuczaka)

Dzień siódmy – 22 września (Czwartek) – Podsumowanie tygodnia zrównoważonego transportu dla dzielnicy Rembertów - publikacja w mediach społecznościowych Stowarzyszeń Członkowskich DKDS oraz Urzędu Dzielnicy .

292585938_565040888616018_8160673587330991908_n

Kto ma rację?

Pan Witold Potęga na ww. publikacji oraz w mailach do całej DKDS oskarża przedstawiciela Rembertów Bezpośrednio o włączenie w inicjatywę „swoje konkrety, swoich ludzi”

Oskarżenie, które odczytujemy jako kumoterstwo czy nepotyzm. Pragnę tylko zaznaczyć że fałszywe oskarżenie o kumoterstwo czy nepotyzm może być miedzy innymi oskarżony z w art. 212 kk (Zniesławienie) podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

                                                                                             Projekt Rembertów 🟡🔴🟢